Dohányzásellenes év. Dohányzás: sokan támogatnák a szigorítást
Tartalom
Nemzetközi Ifjúsági Dohányzás Felmérés összefoglaló tanulmány letölthető: itt. A Nemzeti Egészségfejlesztési Intézet Dohányzás Fókuszpontja és a WHO Magyarországi Programirodája között létrejött megállapodás alapján ban összeállításra került a "Dohányzás visszaszorítása " című kiadványunk magyar és angol nyelven egyaránt. A kiadvány az aktuális hazai dohányzáspolitikai helyzetkép statisztikai és egészség-gazdaságtani elemzések eredményei bemutatásán túl, a WHO Dohányzás-ellenőrzési Keretegyezményében foglalt területek hazai vonatkozásainak megvalósítását is felvázolja.
Mindemellett bemutatja a jelen új kihívásait, mint például az elektronikus cigaretta használata, továbbá feltárja a szabályozások hiányosságait és a megoldásra váró új feladatokat és kihívásokat - a WHO ajánlásainak megfelelően.
- Dohányzás – Wikipédia
- A dohányzás elleni küzdelem módjai az irodában
- Dohányzásellenes projekt
- Dohányzás: sokan támogatnák a szigorítást
- Kevesebben gyújtanak rá Magyarországon, de vannak intő jelek - angyalivarazslak.hu
- Hazai és külföldi adatok, tanulmányok | Dohányzás Fókuszpont
- Remek leszokók
A kiadvány angol verziójának véglegesítése folyamatban dohányzásellenes év, hamarosan elérhető lesz honlapunkon. A magyar verzió elérhető: itt.
Dohányfüstmentes Magyarország esettanulmány A magyar nyelvű tervezet letölthető: itt. Nemzetközi Ifjúsági Dohányzás Felmérés Az adatfelvételt rendszeres időközönként megismétlik a projektben résztvevő országok, így Magyarországon ban, ban, ben, illetve ban valósult meg.
A felmérés a cigaretta és más dohánytermékek fogyasztásával kapcsolatban a következő meghatározó tényezőkről szolgáltat adatokat: gyakoriság, hozzáférés, dohányzásellenes év, passzív dohányzás, leszokás, média és reklám, valamint iskolai tananyag. Továbbá a magyar kérdőív tartalmazta azt a ben már alkalmazott kérdéscsoportot, dohányzásellenes év a nemdohányzók védelméről szóló törvény Nvt. Az eredmények hasznosíthatók a magyarországi dohányzás visszaszorítási program értékeléséhez, ezen belül az Nvt.
Módszertan A évi GYTS negyedik magyarországi kutatása a korábbiakhoz hasonlóan iskola alapú felmérés, amelyben A kérdőívek kitöltése A mintavétel két lépcsőben zajlott, ahol az előre meghatározott lépcsők a településnagyság és az évfolyamok voltak.
A dohányzás nőket érintő hatásai
Az első lépcsőben a településméret előzetesen meghatározott rétegeibe véletlen kiválasztással kerültek be a mintát alkotó iskolák. A második lépcsőben az első lépcsőben bekerült iskolákból osztály került be véletlenszerűen a mintába.
A felmérés során intézményt kerestek fel a kérdezőbiztosok és 4 tanuló töltötte ki a kérdőívet. Nemzetközi Ifjúsági Dohányzás Felmérés ténylap letölthető: magyarul ittangolul itt. Nemzetközi Ifjúsági Dohányzás Felmérés összefoglaló: itt.
Dohányzás: sokan támogatnák a szigorítást Szerző: WEBBeteg Hazánk felnőtt lakosságának 30 százaléka cigarettázik, ami uniós viszonylatban igen magas aránynak számít.
Adatbázis leírása és Adatbázis: itt. Felnőtt Dohányzás Felmérés Vezetői összefoglaló Mivel egyrészt a felmérésben részvevők száma viszonylag alacsony volt, másrészt a minta demográfiai összetételét tekintve jelentősen eltért a es felmérés mintájától, az eredmények értelmezésekor és a es adatokkal való összehasonlításakor az óvatosság indokolt.
Diószegi Judit, pszichiáter Aki dohányzik, számos káros tényezőnek és következményes negatív hatásnak, betegségnek teszi ki magát. Vajon minden dohányos tisztában van az összes következménnyel? Tekintsük át részletesen.
A as eredmények alapján megállapítható, hogy ra jelentősen csökkent a dohányzók és különösen a naponta rágyújtók aránya, és ennek következtében emelkedett a leszokottak aránya. A naponta dohányzók aránya minden vizsgált korcsoport és mindkét nem esetében jelentősen csökkent a es évhez viszonyítva.
A nemdohányzók szerint továbbra is előfordul, hogy passzív dohányzásnak vannak kitéve a törvény által szabályozott zárt és légszomj a dohányzásról való leszokáskor légtérben egyaránt. Felnőtt dohányzás felmérés itt.